Dzieje się wokół plakatu w Warszawie

06-06-2016

Jan Bajtlik

Wernisaż 9 czerwca (czwartek) 2016, godz. 18

Galeria Hoża 40, Warszawa

Wystawa czynna od 1 – 15 czerwca 2016
galeriagrafikiiplakatu.pl

Od 1 do 15 czerwca na Hożej 40 będzie miała miejsce prezentacja prac młodego polskiego grafika, twórcy plakatów i ilustratora książek dla dzieci. Na wystawie zaprezentowane zostaną szkice, wykonane podczas pobytu w Paryżu, rysunki, pastele, projekty ilustracji i afiszy oraz plakaty – bogaty wachlarz różnorodnych technik świadczący o rozbudowanym warsztacie artysty. Wszystkie prace, a także trzy książki - dwie opublikowane przez Wydawnictwo Dwie Siostry – „Typogryzmol” i „Auto” oraz jedna wydana przez Hokus Pokus - "Sztuka latania" będą dostępne w sprzedaży.

Poster Rex: Future

Wernisaż 9 czerwca (czwartek) 2016, godz. 20.00

Kwiaciarnia Grafiki, Smulikowskiego 6/8, Warszawa

Wystawa czynna do 11 czerwca

FUTURE to sitodrukarska kolaboracja Grzegorza Laszuka z Larsem Harmsenem + Markusem Lange.

POSTER REX założyli w 2014 graficy Markus Lange (Leipzig) i Lars Harmsen (Monachium). Celem POSTER REX jest drukowanie w różnych miastach, współpracując z lokalnymi artystami, studentemi, pracowniami czy galeriami. Powstałe prace drukowane są ręcznie lub za pomocą analogowych technik drukarskich. Każda sesja ma swój własny temat. Do tej pory w sesjach Poster Rex wzięli udział: Edwin van Gelder (Amsterdam), Frank Höhne (Berlin), Mirko Borsche (München), Jiri Oplatek (Basel), Götz Gramlich (Heidelberg) i Björn Wiede i Stefan Guzy (Berlin).

Marian Nowiński | Plakaty
Wernisaż: 09 czerwca (czwartek) 2016, godz. 20.00

Galeria Schody

ul.Nowy Świat 39, Warszawa

Podczas wernisażu spotkanie z artystą
Wystawa czynna od 07 – 30 czerwca 2016
polskiplakat.link2.pl

Rosocha Plakaty

Wernisaż 10 czerwca (piątek) 2016, godz. 20.00

Kawiarnia Relaks, Puławska 48, wejście od Dąbrowskiego 8, Warszawa

Wiesław Rosocha będzie obecny na wernisażu.

Wystawa będzie czynna od 10 czerwca do 31 sierpnia 2016

www.facebook.com

www.theartofposter.com

PlakatAtakBus
Wycieczka autobusowo-plakatowa

Sobota 11.06.2016, w godz. 10:00-18:00

www.facebook.com

Kuratorzy Lars Harmsen, Rene Wawrzkiewicz oraz projektanci "Plakatatak" zapraszają na wspólny przejazd autobusem i oglądanie wystaw plakatowych w Warszawie w sobote 11 czerwca. Wstęp wolny.

Przystanek 0 czyli Start
Godz. 10:00 - 12:30, Akademia Sztuk Pięknych, ul. Krakowskie Przedmieście 5
Wykład Uwe Loescha o godz. 10:30. Wizyta na wydziale Grafiki ASP oraz na wystawie „Wierzchołek papierowej wieży Babel” w Galeria Salon Akademii. Wyjazd autokarem z ul. Traugutta o 12:30

Przystanek 1
Godz. 12:45 – 13:30, Kwiaciarnia Grafiki, Smulikowskiego 6/8
Wystawa „Future / silkscreen / Grzegorz Laszuk + Poster Rex”. Sitodrukarska kolaboracja Grzegorza Laszuka z Larsem Harmsenem + Markusem Lange.

Przystanek 2
Godz. 14:00-15:30, PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23. Wystawa „50/50/50. 50 plakatów, 50 grafików na 50-lecie Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie”.

Przystanek 3
Godz. 16:00 - 17:30, Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16
Wystawa „Kurs na gniew/Mut zur Wut. Plakaty dają głos”.

Przystanek 4 czyli Koniec
Godz. 18:00, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16.
Otwarcie 25. Miedzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Uwaga! Wstęp na wernisaż tylko z zaproszeniami.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów na FB.

Zdjęcie copyright Miejskich Zakładów Autobusowych